08 kwietnia 2024
panele fotowoltaiczne Łódź
panele fotowoltaiczne Łódź
panele fotowoltaiczne Łódź
panele fotowoltaiczne Łódź
Panele fotowoltaiczne Łódź
Panele fotowoltaiczne Łódź
Panele fotowoltaiczne Łódź
Panele fotowoltaiczne Łódź
Panele fotowoltaiczne Łódź

Kontakt

Oferta

Magazyn energii

Taryfy dynamiczne cen energii Od 24 siepria 2024 r. będzie można zawrzeć umowę z ceną dynamiczną energii elektrycznej.

 

Jest to umowa, która odzwierciedla wahania cen na rynkach energii elektrycznej, czyli w przeciwieństwie do umowy opartej na standardowej taryfie, nie określa stałej ceny energii elektrycznej. Cena ta będzie się zmieniała nawet co piętnaście minut zgodnie z notowaniami rynku spot na Towarowej Giełdzie Energii S.A.

 

Takie rozwiązanie jest alternatywą dla obecnego sposobu rozliczania, który jest oparty o stałą cenę energii.

 

Taryfy dynamiczne cen energii Jaki warunki należy spełnić?

 

- być odbiorcą końcowym energii elektrycznej tzn. wykorzystywać energię wyłącznie na własny użytek
- mieć zainstalowany licznik zdalnego odczytu

 

Taryfy dynamiczne cen energii Internetowa porównywarka ofert:

 

Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie 24 sieprnia 2024 roku, będzie można skorzystać z elektrocniznej porównywarki ofert sprzedawców prądu. Będzie można tam znaleźć informacje m.in. o wszystkich ofertach sprzedaży prądu, w tym ofertach umów z cenami dynamiczymi, które są dostępne na rynku energii elektrycznej na terenie całego kraju.

 

Porównywarkę będzie prowadził Prezes Urzędu Regulacji Energetyki na przeznaczonej do tego stronie internetowej. Z narzędzie będą mogli skorzystać odbiorcy w gospodarstwach domowych oraz mikroprzedsiębiorcy.

 

Taryfy dynamiczne cen energii Możliwość zakupu prądu od wybranego sprzedawcy:

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, klienci w gospodarstwach domowych mogą wybrać swojego sprzedawcę prądu. Oznacza to, że klient nie ma obowiązku kupowania prądu od dotychczasowego sprzedawcy.

 

Poniżej prezentujemy wypowiedź prezesa URE Rafała Gawina:

 

"Od sierpnia tego roku formalnie będzie można oferować tzw. taryfy dynamiczne, a więc oferty sprzedażowe ceny energii, której wartość zmienia się co 15 min. To szansa na tańszy prąd czy pułapka skutkująca wyższą ceną energii?

 

Faktycznie taryfy dynamiczne ruszą już za siedem miesięcy. Musimy jednak pamiętać, że taryfy dynamiczne przynajmniej na początku nie będą dla wszystkich, ponieważ istnieją ograniczenia techniczne. Chodzi o konieczność korzystania z licznika zdalnego odczytu. Druga bariera to brak centralnego systemu informacji rynku energii (CSIRE). Ten ruszy dopiero w lipcu 2025 r. Jest on niezbędny, aby klient np. wiedział, kiedy i jakie są poziomy cen energii. Kluczowe są jednak liczniki, bo to ich montaż determinuje możliwość korzystania z takiego rozwiązania jak taryfa dynamiczna. Na koniec 2023 r. zgodnie z prawem miało to być 15 proc. spośród wszystkich urządzeń pomiarowych. Na koniec 2022 r. było to ledwie 7 proc."

Już od sierpnia 2024 roku najwięksi sprzedawcy prądu będą oferować umowy ze zmiennymi cenami prądu.

 

Dowiedz się więcej na temat dynamicznych taryf energii elektrycznej. Skontaktuj się z nami, aby dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub biznesu!

Taryfy dynamiczne cen energii

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu obsługi zgłoszenia.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!